Teemaklastrite kasutamine on tänapäeval SEO ja ajaveebimaailmas kuum trend. Kui see on korralikult kasutusele võetud, võib see taktika teha imesid, et tuua veebisaidile muljetavaldav liikluse arv.


Blogi võib teenida mitmel erineval otstarbel. Olgu selleks siis tööstusalaste teadmiste tutvustamine, toodete / teenuste reklaamimine või lihtsalt kirjutamisarmastuse rahuldamine, kõik blogimislehtri suunad üheks põhieesmärgiks: asetage võimalikult paljude silmamunade komplektide ette.

See on iga ajaveebi tavaline, lõputu ülesanne. HubSpoti andmetel, enam kui pooled turundajad väidavad, et ajaveebi loomine on nende peamine sissetuleva turunduse prioriteet!

Kui soovite, et teie ajaveeb toimiks isikliku päevikuna, tuleb postitused otsingumootoritele optimeerida. Seal on tonni erinevaid SEO strateegiaid selleks, et seda teha (inimesed on sellel teemal raamatuid kirjutanud). Üks proovitud ja tõesemaid ajaveebiliikluse omandamise taktikaid on teemaklastrid.

Mis on teema klasterdamine?

Teemade rühmitamine on võimas SEO metoodika, mis hõlmab omavahel seotud artiklite loomist üldise ja kõikehõlmava teema ümber – nn samba sisu.

Samba sisu on keskendunud ülikõrgetele märksõnadele, millel on suur otsingumaht. Järgnevad teie loodud artiklid peaksid olema seotud selle samba sisuga, pakkudes üksikasjalikumat ja sihipärasemat teavet. Neid artikleid nimetatakse teemklastriteks.

Näiteks öelge, et samba sisu on seotud mõistliku meditatsiooniga. Selle katuse alla kuuluv teemaklaster võiks olla „X viisi, kuidas teadlik meditatsioon aitab võidelda opiaatsõltuvusega“. Seejärel tuleks teemaklastrid strateegiliselt siduda teie samba sisuga.

Teemade rühmitamineallikas

Miks on teemaklastrid olulised??

Teemaklastrid täidavad veebisaidil arvukalt funktsioone.

Esiteks annab see, kuidas te oma teemaklastrid omavahel samba sisu külge ühendab, otsingumootoritele parema ettekujutuse teie veebisaidi sisust ja pakutavast väärtusest. Põhimõtteliselt on nii, et mida paremini oma blogis kirjutatud teemaparved olete, seda usaldusväärsemad on otsingumootorid samba sisu suhtes ja omakorda on paremad paremusjärjestuses seotud otsingute osas.

Miks on teemaklastrid olulised?allikas

Teiseks muudab see kasutajatel hõlpsamaks teie ajaveebis navigeerimise ja kogu vajaliku teabe hankimise. Pidage alati meeles, et Google’i (ja teiste otsimootorite) algoritme täiendatakse pidevalt, et mõelda rohkem kui inimkasutajad. Kui teie sait muudab külastajatel väärtuste leidmise lihtsaks, saab see tasu.

Kolm teemaklastrit on seotud konkreetsete, samba sisuga seotud märksõnadega. Oletame näiteks, et haldate veebidisaini ajaveebi. Teil võiks olla sammasisu, mis arutab e-äri ajamist. Ideaalis on e-kaubanduse ettevõte märksõna, mida soovite järjestada. See termin on aga väga lai ja otsingumaht 22 000 kuus.

Ääremärkus: 75% Google’i otsijatest Ärge kunagi minge ühe tulemuse lehest mööda.

Arvestades seda silmas pidagem Google’i e-kaubanduse ettevõtet ja vaadake, mis tuleb:

Auaste esimesel lehel

Google’i mainekale lehele e-kaubanduse ettevõtte järjestamiseks tõuseb teie sisu selliste saitide vastu nagu Shopify, Small Biz Trends, Oberlo ja Forbes. Nii hämmastav, kui teie ajaveeb võib olla, on tõenäoline, et te ei ületa neid hiiglasi varsti – kui kunagi varem!

Hea uudis on see, et see pole pole võimatu!

Niisiis, kuidas peaksite suhtuma ülipikkade otsinguterminite järjestamise pika ja tüütu ülesande juurde?

Teema klastrid!

Samba sisu teemade ettevalmistamine

Nagu nimigi viitab, mahutab teie kavandatud samba sisu sisuliselt kogu teie blogimisstrateegia. Need on laiad kategooriad, kuhu ideaalis kuuluvad kõik teie kirjutatud postitused.

Märksõna kasutamise osas on sammaste sisu see, kuhu jõuate tähtede jaoks.

Oletagem näiteks, et olete täisteenusega digitaalagentuur, mis on spetsialiseerunud paljudele veebiturunduse vormidele. Teie ajaveebi eesmärk on näidata nii kasutajatele kui ka otsingumootoritele, et olete asjatundja. Teie saidi omakorda reastatakse asjakohaste otsingute kõrgel kohal, inimesed näevad teie postitusi ja lõpuks küsivad teie teenuste kohta.

Digitaalse agentuurina võivad teie samba teemad olla sellised valdkonnad nagu SEO, sisuturundus, reklaamikirjutamine, sotsiaalmeedia, klõpsamise eest tasumine, veebidisain jne. Nendel teemadel peaks olema suur otsingumaht ja palju potentsiaali, mida saaks laiendada.

Märksõnadele keskendunud samba teemad näeksid tõenäoliselt välja järgmised:

 • Mis on otsingumootori optimeerimine?
 • Mis on sisuturundus?
 • Ülim juhend tekstikirjutamise kohta
 • Sotsiaalmeedia kunsti valdamine
 • Maksa kliki eest: kõik, mida peate teadma

Kordan veel kord, et tõenäoliselt ei näe te varsti nende postituste mainekat paremusjärjestust. Selle samba sisu eesmärk on olla ühendatud kõigi teie kirjutatud graanulitega, mis kuuluvad nende pikkade vihmavarjutüüpi postituste alla.

Kui vaatate suuri turundusega seotud veebisaite, näete teemasse kobestamise taktikat tööl.

Vaatame sotsiaalmeedia eksaminaatoril:

teema klastrimise taktikaallikas

Näete, et nende ajaveebi jaotis on jagatud samba sisuga F ümberacebook reklaamid, Facebooki turundus, Instagrami turundus, LinkedIni turundus, YouTube’i turundus, ja Sotsiaalse meedia turundus.

Kui klõpsate nupul „Facebooki reklaamid,”Tervitatakse teid SUPER pika vorminguga postitusega, mis on täis VKEde sisemisi linke erinevatele postitustele, mis kuuluvad Facebooki reklaamide valdkonda – või teemaklastritesse.

Facebooki reklaamidallikas

Samuti märkate, et sellel samba sisul on ajatempel, mis ulatub tagasi 2019. aasta maini. Samba sisu on nagu kogu seotud sisu emalaev. Seda tuleks pidevalt värskendada värskeimate andmete, näidete, näpunäidete ja kõige muu teemaga seotud teemaga.

Idee teemaklastrite jaoks

Teie loodud teemaklastrid on teie sisuvarad, mis töötavad otsimootoritest armastuse saamise eesliinil. Ideaalis peaksid need olema väga konkreetsed ja selge kasutajakavatsusega.

Vastavalt a valge paber STAT-ist, on neli erinevat tüüpi kasutajakavatsust, mis määravad, kuidas Google SERP-des tulemusi kuvab.

 1. Informatiivne – Kasutaja otsib vastuseid oma küsimustele juba klienditeekonna alguses – ajaveebi postitused, mis annavad „Nõuandeid”, „Kuidas” teavet, juhendeid jms. Tavalised märksõnad seda tüüpi kasutajakavatsuste korral oleksid: kes, mis, kus , kuidas, juhend, näpunäited, näited, õppimine, ideed jne.
 2. Äripinnad – Kasutaja tegeleb põhjalikumalt teatud toote või teenuse uurimisega. Blogi osas on see tõenäoliselt võrdlusmaterjalid, ülevaated, juhtumianalüüsid jne. Tavalised märksõnad seda tüüpi kasutajakavatsuste korral oleksid järgmised: ülemine, parim, ülevaated, võrdlus jne..
 3. Tehinguline – Kasutaja on lähenemas kliendireisi lõppu ja on valmis ostma. Seda tüüpi kavatsuste märksõnad oleksid: osta, hinnakujundus, odav, allahindlus jne. See on piirkond, kus tavaliselt näete sidusettevõtte turundusega nööritud nimekirju.
 4. Kohalik – Kasutaja otsib sisu teatud geograafilise piirkonna kohta. Need postitused võivad potentsiaalselt kuuluda kasutaja informatiivsete, äriliste või tehingupõhiste kavatsuste alla, mille märksõnad on seotud kindla linna või piirkonnaga.

Teemaklastrite loomisel peab teil olema idee, kuhu iga postitus kasutaja kavatsuste alla kuulub. Üldiselt on suurem osa teie ajaveebi sisust tõenäoliselt informatiivne.

Lisaks kasutajate kavatsustele peab teemaklastrite idee põhinema saavutatava otsingumahuga märksõnadel / fraasidel. Oletame näiteks, et avasite hiljuti reisi- ja vaba ajaveebi ning kirjutate postitust Iirimaale puhkamise kohta – samba sisu all pealkirjaga „Reisimine Euroopasse“.

Kui vaatate termini Iirimaa reisimaht otsingumahtu, siis arvestate 12 100 kuus.

otsingumaht

Lisaks prooviksite ületada saite nagu The Lonely Planet, Ireland.com, Ireland Before You Die ja veel mõned saidid, näiteks Nomadic Matt – üks populaarseimate (peamiselt ülerahvastatud) reisiblogimise valdkondade domeene.

Niisiis, see ei oleks teemaklastri jaoks hea mõte – vähemalt mitte praegu.

Selle asemel peate saama konkreetsema. Vaatame terminit Iirimaa – vaatame mõnda seotud märksõna ja fraasi:

seotud märksõnad ja fraasid

Võttes arvesse otsingumahtusid, on teil palju targem luua oma teemaklaster järgmiste märksõnade ümber:

 • reisimine Iirimaale USA-st (170 / kuus)
 • reisimine Iirimaale eelarvega (320 kuus)
 • Parim viis Iirimaa külastamiseks (90 / kuus)

Või võite veelgi kohalikumaks saada järgmiste märksõnadega:

 • Dublini teatmik (70 / kuus)
 • Dublini marsruut 1 päev (70 / kuus)

Peamine on alustada klastrite loomist madala rippuva puuvilja märksõnadega.

Kui hakkate märksõnade ja fraaside paremusjärjestust saama üliväikeste otsingumahtudega (tavaliselt alla 100 / kuus), võite aeglaselt hakata järgmistes postitustes sihtida seotud märksõnu suurema otsingumahuga – see viib minu järgmise punktini!

Tee oma teed üles

Võib-olla on peamiseks põhjuseks, miks teemaklastrid nii olulised on, et nad on osa pikaajalisest raamistikust, mis hõlmab arvutatud samme kõrgema otsingu paremusjärjestuse teenimiseks.

Tuleme täisringi näitega e-kaubanduse ettevõtte sammastest (22 000 kuus).

Mõelge teemaklastrite edenemisele nagu doominod. Alustad pisikese doominoga, mis koputab maha pisut suurema doomino, mis koputab maha veelgi suurema doomino jne..

Esimene doomino on postitus, milles üritatakse järjestada väikese otsingumahuga märksõna. Oletame, et see on võtmelause e-kaubanduse näpunäidete jaoks väikeettevõtetele (10 kuus). Kui teie postitus on hakanud SERP-del järjestust saama, võite proovida koputada järgmise doomino üle, mis on järgmise postitusega pisut suurem.

Näite huvides võiks see olla postitus, mis on suunatud märksõnale Shopify kujundusnõuanded (30 / kuus). Kui hakkate selle konkreetse võtmelause jaoks paremusjärjestust saama, võiks teie järgmine teemapark sihtida suuremat, näiteks uuenduslikud e-kaubanduse ideed (140 / kuus)..

Ideaalis peaksid need ametikohad olema samba sisu alla ühendatud ja kirjutatud nii, et need oleksid üksteisele olulised. Siit saate järk-järgult üha suuremaid doominoid maha lüüa, kuni olete (parimal juhul) Google’i silmis heauskse e-kaubanduse tugevdaja..

Sõltuvalt sellest, kui lai on teie samba sisu, võtab see tõenäoliselt palju aega ja tohutuid jõupingutusi, et luua palju kvaliteetset, SEO-sõbralikku sisu. Roomat ei ehitatud ühe päevaga ja ka teie otsingu paremusjärjestus ei muutu!

Sinu kord

Olenemata teie nišist, võib teemaparvede kasutamine imetleda teie veebisaidi SEO väärtust. See mitte ainult ei aita teil saada väärtuslikku otsingupositsiooni, vaid on ka teemaideede ja üldise loomingulise suuna kullamiin – isegi siis, kui teie kirjaniku blokk on kõige halvem!

Loodetavasti on see juhend andnud teile hea idee, kuidas alustada vääriliste paremusjärjestuste saamist ja veenduda, et iga teie loodud sisu liigub õiges suunas!

Autor Bio:

Vishalsinh Mahida on E2Mi sisuturunduse analüütik. Ta on osav uue juurutamisel sisuturundusstrateegiad ja kõik muu, mis selle vihmavarju alla kuulub. Ta on varem abistanud selliseid tippbrände nagu Axis Bank, Fox Star, IIFL jt mitmete klientide kaasamise strateegiate rakendamisel. Vabal ajal eelistab ta uurida uusi reisisihtkohti. Võtke temaga igal ajal ühendust LinkedIn!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me