SEO suundumused aastaks 2020: 5 ennustust, milleks tuleb valmistuda

Otsingumootori optimeerimine (SEO) on veebisaidi kõrgeima edu saavutamise hing ja süda. SEO dünaamilisus raskendab aga kohati jälgimist. 2019. aasta oli SEO jaoks suurepärane. Uued suundumused, tööriistad ja värskendused tulid tööstust regulaarselt üle.


Otsingumootori optimeerimine

Järgmist aastat oodates on selle valdkonna eksperdid juba tutvustanud uusimad SEO suundumused aastaks 2020. Kui soovite teada saada SEO suundumuste ja tehnikate kohta, siis on see siin kokku võetud. Niisiis, liikuge kiiremini ja olge valmis neid suundumusi oma veebisaidi ja lõpuks ka teie ettevõtte paremaks toimimiseks vastu võtma.

Samuti loe Tasuta SEO tööriistad, mida iga ekspert kasutab.

Trend nr 1: Häälotsingu optimeerimise kasutamine

Häälotsingu optimeerimine

Kuigi see on tingimata SEO taktika, mis oli 2019. aastal kõrgel kohal, laieneb see ka uuele aastale. Miks? Häälotsingu optimeerimine pole mitte ainult kõigile hõlpsasti kättesaadav, vaid ka trendikas. Google’i abilise, Siri ja Alexa abil nurga taga meie igapäevase elu mugavamaks muutmiseks valivad inimesed märkimisväärse arvu häälotsinguid.

Viimase paari aasta jooksul viidi läbi mitmesuguseid uuringuid ja selgus, et enam kui 61% inimestest kasutab häälotsinguid eriti oma mobiilseadmetes. Kui 17% elanikkonnast ei ole selle tehnoloogia kasutamist endiselt kursis, siis ainult 14% elanikest pole seda mugav kasutada.

Veel ühest uuringust selgus, et 55% teismelistest ja 41% täiskasvanutest kasutab häälotsinguid mitu korda päevas. Kui rääkida ettevõttest, siis enam kui 46% ettevõtetest kasutab häälotsingu optimeerimist teiste kohalike ettevõtete leidmiseks.

Häälotsingu optimeerimise asjakohase kasutamise tagamiseks peate optimeerima oma kohalikku otsingut. Geosihtimisega märksõnade lisamine aitab luua lojaalsema ja kindlama kliendibaasi.

Häälotsingupäringutes kõrgemale kohale jõudmiseks peate oma veebisaidi muutma mobiilisõbralikuks ja olema häälotsingu tehnoloogiaga piisavalt integreeritud. Google optimeerib alati mobiilisõbralikke saite.

Lahe fakt:

 • 2020. aastaks on 50% kõigist otsingutest häälpõhised

2. suund: kvaliteetse sisu arendamine

Olete kahtlemata kuulnud fraasist “Sisu on kuningas”! Aga kas sa tead, miks sellele nii palju rõhku pannakse? Põhjus on lihtne – inimesed loevad ajaveebe, et saada vastuseid, mis annavad nende elule lisaväärtust ja lahendavad sisuliselt nende probleemid. Seega on vaja välja töötada lugejaid kaasav kvaliteetne sisu.

Kvaliteetse sisu arendamine

Hea sisu toob teie saitidele rohkem lugejaid ja annab neile põhjuse veidi kauem ringi liikuda. See omakorda parandab teie SEO jõudlust.

Rohkem lugejaid meelitada on aga oluline, et toodetaksite kvaliteetset sisu. Teie vaatajaskond peaks saama kaubamärgiga ühenduse luua ja teie ajaveebid on ideaalseks meediumiks. Samuti peaksite keskenduma pika vorminguga sisu, vähemalt 1840 sõna, kirjutamisele, sest see töötab kõige paremini otsingumootoritega. Pikavormiline sisu pole mitte ainult köitvam, vaid toimib ka SEO osas piisavalt.

Kvaliteetsel pikavormilisel sisul on paremad võimalused otsingumootorites järjestamiseks. Samuti saavad need sotsiaalmeedias rohkem aktsiaid kui lühemad versioonid. Lisaks täidavad SEO-d paremini ka ajaveebid, mis sisaldavad visuaalseid esitusi, näiteks infograafikat, videoid ja pilte. Vormige sisu ostja reisi põhjal ja koostage isikupärastatud sisu.

Seega on kvaliteetse pikavormilise sisu meisterdamisele keskendumine üks suundumusi, millele SEO eksperdid peaksid 2020. aastal tähelepanu pöörama.

Lahe fakt:

 • 84% klientidest otsib kliente kaubamärke, mis loovad harivat ja köitvat sisu

Loe ka:

 • Blogimisriistad, mida vajatakse kõigil 2020. aastal
 • 4 lihtsat sammu konkurentidelt uute sisuideede pakkumiseks

Trend # 3: eesmärk on kõrge asetusega fragment

Eesmärk on kõrge asetusega fragment

Viimasel ajal, kui otsite Google’ist mõnda konkreetset märksõna, on tõenäoline, et teile kuvatakse sama märksõna jaoks katkend kõrgeima asetusega veebisaidilt. Selle asemel, et näidata ainult saiti nr 1, on Google hakanud näitama ka pakutavaid bitte. Turundajad nimetavad seda kohta nullpunktiks.

SEO eksperdid soovivad nüüd järjestada konkreetseid märksõnu kasutades, teenides seetõttu esiletoodud katkendi Google’i esimesel lehel.

Esiletoodud katkendi saamiseks lehe ülaossa peate siiski oma SEO mängu üles seadma.

Uuringust selgus, et esiletoodud katkendid kuvatakse sisu osas, mis on top 10 tulemuse hulgas. Täpsemalt öeldes on 90,1% esitletud paladest pärit sisust, mis asub 5 parima positsiooni hulgas. Seega on vaja kasutada õigeid SEO tehnikaid ja luua kõrge asetusega ja väärtuslik sisu.

Veel üks SEMrushi läbi viidud uuring näitas, et 6,9 miljonist lõigust ja peaaegu 80 miljonist märksõnast olid vaid 7% neist üldised. 41,59% märksõnadest sisaldab küsimusi ja paremusjärjestuse lõigud sisaldavad vastust samadele küsimustele. Küsimussõnade kasutamine suurendab esiletõstetud lõikude saamise võimalusi 480%. Seega võib õigete märksõnade kasutamine ja ka nende jaoks õige sisu meisterdamine aidata teil lõiku teenida.

Teenige esiletõstetud katkend

Teine trükk fragmendi teenimiseks oleks sisu korraldamine H2 ja H3 siltide abil (alapead). Numbrite ja täppide kasutamine võimaldab sisu vaadata vormindatud ja esinduslikumaks.

Esiletoodud katkendid on lihtne, kuid tõhus viis oma SEO täiustamiseks.

Lahe fakt:

 • Objektiivse katkendiga veebisaitide klikkimise määr (CTR) tõusis 516%

Trend # 4: tehisintellekti juurdumine

Tehisintellekti juurdumine

Viimastel aastatel on tehisintellekti (AI) üha enam kasutatud, mis on muutunud paremaks ja kättesaadavamaks. Vestlusbottide ja AI-abistajate toel saab nende abil oma veebisaidi kasvule positiivseid tulemusi tuua. Chatbots ja AI võimaldavad teie ettevõttel luua ühenduse teiste kasutajatega isegi pärast ametlikku tööaega, suurendades sellega teie brändi haaret.

Vestlusbottide 24 × 7 teenus teeb ettevõtetele hõlpsaks vastuse saada klientide e-kirjadele või järelepärimistele paaritutel tundidel ilma inimeste abita. See kinnitab ainult vestlusbottide ja AI kasutamist. Samuti on vestlusprogrammide ja AI installimine tasuv ja võimaldab veelgi vähendada töötajate survet.

Tutvustades oma brändi veebisaidile vestlusprogramme ja AI-d, muudate kogu protsessi automatiseeritumaks, pakkudes kasutajatele õigeid juhiseid saidil õigel ajal navigeerimiseks. AI ja vestlusbotid võivad külastaja juhendada ka ostja teekonda, viies lõpuks rohkem konversioonideni.

Seega peaksite juurutama tehisintellekti ja integreerima selle uuel aastal oma SEO tehnikatega.

Lahe fakt:

 • 72% ärijuhtidest arvab, et tehisintellekt on enamiku ettevõtete eelis

Trend # 5: RankBraini mõistmine

RankBraini rõhutamine saab olema üks juhtivaid SEO suundumusi aastaks 2020. RankBrain on Google’i kasutatav põhialgoritm, mis keskendub kasutajate paremale teenimisele sihitud otsingutulemuste abil. Aastal 2015 avalikustasid Google’i ametnikud, et RankBrain on suuruselt kolmas järjekoha tähis.

RankBraini mõistmine

Inimesed kasutavad Google’is sageli keerukaid ja pika sabaga päringuid. RankBrain tõlgendab neid päringuid ja tõlgib neid otsingutulemite optimeerimiseks. See analüüsib omavahel seostamata küsimusi, et leida üksteisega sarnasusi, mis suurendab keerukate otsingute mõistmist tulevikus ja leiab seotud teemasid.

RankBrain on juba nutikas ja mida rohkem andmeid see kogub, seda kiiremaks see otsingukavatsuste pakkumisel muutub.

Tavaliselt analüüsib see sünonüüme ja seotud termineid algsest otsingupäringust ning kontrollib teisi lehti koos nendega seotud sõnadega. See võimaldab anda inimesele optimeeritud tulemusi.

Seejärel analüüsib algoritm häid tulemusi, kasutades otsingukava edasiseks kitsendamiseks selliseid tegureid nagu madalad põrkekiirused, pikemad ooteajad ja kõrgemad klikkimise määrad..

See on põhjus, miks RankBraini mõistmine ja selle enda huvides kasutamine on hea SEO jaoks ülioluline. Nutikad SEO eksperdid optimeerivad seega iga veebisaidi metakirjeldusi ja muudavad selle köitvamaks, et tõmmata rohkem klikke, suurendades vastutasuks lehe asetust.

Teine võimalus RankBraini kasutamiseks oma eeliseks oleks lehe kasutatavuse suurendamine ja kasutajakogemuse parandamine. Mida rohkem aega nad teie lehel veedavad, seda paremad on teie võimalused RankBraini äratundmiseks.

Lahe fakt:

 • Google saab iga päev umbes 3 miljardit otsingut, millest 15% otsingutest on RankBraini jaoks uued

Kokku võtma

SEO suundumused, millest peate tähelepanu pöörama 2020. aastal, hõlmavad järgmist:

 • Häälotsingu optimeerimise kasutamine
 • Kvaliteetse sisu arendamine
 • Google’is kuvatavate lõikude eesmärk
 • Tehisintellekti kasutamine kaugemale jõudmiseks
 • RankBraini algoritmi mõistmine ja kasutamine

Olles veebisaitide märgatava tähtsusega aspekt, on SEO dünaamiline ja areneb pidevalt. Seega on oluline, et püsiksite endiselt asjakohane, kõigi nende muudatustega. SEO suundumused 2020. aastal on sisuliselt selle aasta trendide laiend. Kuna iga päev tehakse rohkem värskendusi, peaksite ka ennast värskendama.

Pidage lihtsalt meeles ülaltoodud suundumusi ja saate SEO ja ka teie ettevõtte tuleviku hõlpsalt ära lõigata.

Loe ka:

 • Parimad SEO pluginad WordPressi veebisaitidele
 • Parim teie veebisaidi SEO analüüsi tarkvara
 • Kuidas kiirendada veebisaidi indekseerimise protsessi?
 • 30 SEO viga, mis võivad teie veebisaidi edetabeli hävitada 2020. aastal
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map