30+ věcí, které musíte udělat po instalaci WordPress

Po instalaci WordPress na nově vytvořený blog WordPress mnoho lidí zapomnělo provést některé změny, které jim v budoucnu způsobí potíže. Pokud jste dosud nevytvořili blog, pak zde kompletní průvodce, jak vytvořit blog WordPress.


Tady jsem se zmínil o všech věcech, které musíte udělat nebo změnit po instalaci WordPress nebo před zveřejněním prvního článku.

Nejdůležitější věci, které musíte udělat po instalaci WordPress

Obecné nastavení

Obecné nastavení

Na hlavním panelu WordPress otevřete Obecné nastavení z hlavní nabídky nastavení. Zde musíte změnit následující věci:

 • Titulek webové stránky: Sem napište název svého webu.
 • Tagline: Napište pár slov o svém webu.
 • Adresa WordPress (URL): Napište svou úplnou adresu webové stránky. Pokud váš web podporuje protokol SSL, použijte raději protokol Https než Http.
 • Adresa webu (URL): Zde přijde domovská stránka vašeho webu.
 • Emailová adresa: Ve svém uživatelském profilu použijte e-mailovou adresu, kterou chcete. Pomůže vám v případě zapomnění hesla vašeho uživatelského účtu.
 • Členství: Pokud chcete, aby si někdo mohl vytvořit účet na vašem webu, zaškrtněte toto políčko, jinak jej nechte prázdné.
 • Nová výchozí role uživatele: Pokud jste zaškrtli výše uvedenou možnost, uveďte zde roli nově zaregistrovaného člena. Můžete si vybrat z předplatitele, přispěvatele, autora, editora a administrátora. Nikdy zde nevyberete administrátora. Pokud zde zvolíte Správce, může si kdokoli na vašem webu vytvořit účet a může na vašem webu dělat cokoli.
 • Jazyk webu: Vyberte zde jazyk svého webu.
 • Datum, čas a týden Začněte: Datum, čas a týdny nastavení začínají podle vašeho časového pásma.

Také si přečtěte, jak změnit uživatelské jméno administrátora WordPress (3 různými způsoby)

Po změně všech výše uvedených věcí nezapomeňte kliknout na tlačítko Uložit.

Nastavení zápisu

Nastavení zápisu

Jdi do nastavení > Psaní pak změní následující věci:

 • Výchozí kategorie příspěvků: Zde nastavte výchozí kategorii příspěvků. Kdykoli publikujete článek, bude ve výchozím nastavení zobrazen v této kategorii. Z příspěvků můžete vytvářet různé kategorie > Kategorie.

V nastavení psaní není vyžadována žádná další změna.

Nastavení čtení

Nastavení čtení

Jdi do nastavení > Čtení pak změní následující věci:

 • Zobrazí se vaše domovská stránka: Pokud chcete na domovské stránce svého webu zobrazit nejnovější příspěvky do blogu, vyberte možnost „Vaše nejnovější příspěvky“ a pokud chcete statickou domovskou stránku, vyberte možnost „A statická stránka“. Zde musíte zmínit domovskou stránku a stránku blogu.
 • Stránky blogu se zobrazují maximálně: Vyberte počet příspěvků, které chcete zobrazit na každé stránce blogu.
 • U každého článku ve zdroji uveďte: Zde vyberte „Celý text“ “
 • Viditelnost vyhledávače: Zrušte zaškrtnutí tohoto políčka, aby váš web mohl začít indexovat na Googlu. Pokud jste toto políčko zaškrtli, váš web nebude na Googlu indexován.

Nastavení diskuse

Nastavení diskuse

 • Výchozí nastavení článku: Zaškrtněte pouze možnost „Povolit lidem zveřejňovat komentáře k novým článkům“.
 • Další nastavení komentářů: Zkontrolujte následující dvě možnosti:
  • Autor komentáře musí vyplnit jméno a e-mail
  • Povolit hloubkové komentáře se závitem (vnořené)
 • Pošlete mi e-mail kdykoli: Tato možnost slouží pouze k upozornění e-mailem, kdykoli dostanete komentář k jakémukoli blogu. Pokud chcete jakýkoli e-mail, zaškrtněte obě políčka, jinak jej nechte prázdný.
 • Než se objeví komentář: Pokud chcete, aby byl každý komentář moderován, zaškrtněte první políčko. A pokud chcete, aby autor komentáře mohl komentář komentovat a publikovat okamžitě s moderováním, jakmile jeho první komentář schválí, zkontrolujte druhou možnost.
 • Avatary: Pokud chcete zobrazit avatary pro svůj profil a další autory komentářů, zaškrtněte políčko. Pokud se nechcete zobrazovat, zrušte zaškrtnutí políčka. Pokud je zaškrtnuto, vyberte z jakých avatarů typ avataru, který chcete zobrazit. Zahrnuje také Gravatary, které zobrazí Gravatar každé osoby.

Permalink Nastavení

Permalink Nastavení

Jdi do nastavení > Trvalé odkazy pak mění následující:

Existuje mnoho různých struktur URL pro blogové příspěvky. Ale „Post Name“ je nejlepší pro SEO účely. Vyberte „Post name“ a klikněte na Uložit.

Nastavení ochrany osobních údajů

Nastavení ochrany osobních údajů

Je nutné udržovat stránku ochrany osobních údajů. Pokud jste již vytvořili stránku ochrany osobních údajů, vyberte ji jinak vytvořte novou stránku ochrany osobních údajů kliknutím na tlačítko „Vytvořit novou stránku“.

Nahrajte logo a ikonu webových stránek

Logo a ikona webové stránky

Vytvořte pro svůj web logo a ikonu. Ikona musí být ve formátu ICON a obrázek by měl být ve formátu PNG. Výchozí velikost ikony je 512 * 512 pixelů.

Nainstalujte téma WordPress

Používání nejlepšího tématu WordPress je nezbytné pro obchodní úspěch a lze jej dosáhnout získáním co nejlepší uživatelské zkušenosti a SEO vašeho webu.

Zde najdete nejlepší témata WordPress, která můžete nainstalovat na svůj web. Tato témata jsou super rychlá SEO optimalizovaná. Doporučuji vám vybrat si z prvních dvou témat WordPress: Genesis a Astra.

Odstraňte nechtěné motivy WordPress

Odstranit téma WordPress

Po instalaci vybraného motivu odstraňte nežádoucí témata. Chcete-li odstranit jakékoli téma WordPress, klikněte na „Podrobnosti motivu“ a poté na Smazat.

Odstranit výchozí příspěvky

Po instalaci WordPress zkontrolujte své příspěvky. Pokud byly nalezeny již publikované příspěvky jako „Hello World“ nebo jiné, pak je smažte.

Vytvořit O nás a Kontaktujte nás

O nás a stránce Kontaktujte nás jsou nezbytné pro všechny webové stránky. Poskytují informace o webových stránkách vaší firmy a kontaktní informace. Zvyšují také důvěru návštěvníků vašeho webu.

Nainstalujte doporučené doplňky WordPress

1. Akismet Anti-Spam (Pro blokování komentářů ke spamu):

Jakmile publikujete jakýkoli příspěvek, pak po nějaké době začnete dostávat mnoho komentářů k těmto blogovým příspěvkům. Většina z nich jsou komentáře ke spamu. Chcete-li zablokovat tyto komentáře ke spamu, můžete použít plugin Akismet Anti Spam.

Tento plugin je ve výchozím nastavení nainstalován s WordPress, takže jej nemusíte instalovat. Musíte ji pouze aktivovat získáním aktivačního klíče. Můžete si to zdarma registrací na svých webových stránkách.

2. Yoast Plugin (Pro účely SEO):

Optimalizace vyhledávače je nezbytná pro to, aby byl jakýkoli web ve výsledcích vyhledávání Google dobře umístěn. Yoast je jedním z nejlepších SEO pluginů, které vám pomohou při optimalizaci vašich webových stránek a obsahu snadno. Vytváří také soubory Sitemap XML, takže pro soubor Sitemap webu nemusíte instalovat žádný samostatný plugin.

3. WP Rocket (pro mezipaměť webových stránek):

Nejrychlejší načítání webových stránek se dnes ve výsledcích vyhledávání Google řadí dobře. WP Rocket, který je jedním z nejlepších pluginů pro ukládání do mezipaměti, má mnoho funkcí, jako je ukládání do paměti cache pro webové stránky, lazyload pro obrázky, optimalizace databáze a mnoho dalších. Díky tomu bude váš web super rychlý, než si myslíte. Proto vám velmi doporučuji použít WP Rocket pro zvýšení rychlosti vašeho webu.

4. BackWPup (Pro zálohy webových stránek):

WordPress je vysoce bezpečná platforma pro vytváření webových stránek. V některých případech však může dojít k selhání vašeho webu. V takovém případě byste měli mít zálohu svého webu. Plugin BackWPup vám pomůže při vytváření manuálních záloh databází, kdykoli je budete potřebovat. Zálohujte tak svou webovou databázi každých několik dní pomocí tohoto pluginu.

5. Formuláře WP (Pro kontaktní formuláře):

Pokud chcete, aby vás návštěvníci vašeho webu snadno kontaktovali, potřebujete kontaktní formulář. Můžete si vytvořit velmi uživatelsky příjemný a jednoduchý kontaktní formulář pomocí pluginu WP Forms, který je jedním z nejlepších pluginů pro kontaktní formulář.

Nastavení účtu Google Analytics

Po instalaci všeho a provedení všech výše uvedených změn je nyní třeba vytvořit účet Google Analytics. V Google Analytics najdete všechny podrobnosti o návštěvnících vašeho webu.

V Google Analytics můžete kontrolovat aktivní uživatele v reálném čase na vašem webu, kolik návštěv navštívilo váš web kdykoli, místa návštěv a mnoho dalších. Můžete si vytvořit účet Google Analytics z tady.

Nastavení účtu správce webu

Webmaster je nástroj, který vám pomůže při hledání pozice webu, dojmu, kliknutí, chyb, ručních sankcí, použitelnosti v mobilu, zpětných odkazů a mnoha dalších. S pomocí nástroje pro webmastery můžete vytvořit marketingovou strategii svého webu, aby se v budoucnu zlepšila. Můžete si vytvořit účet webmastera z tady.

Další optimalizaci webu naleznete v následujících článcích:

 • Jak skrýt svou přihlašovací stránku WordPress
 • Jak migrovat web WordPress na nového hostitele
 • 12 Musí mít pluginy WordPress pro bloggery
 • 5 nejlepších zásuvných modulů zabezpečení WordPress
 • 5 nejlepších pluginů pro optimalizaci obrazu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map