V tomto blogovém příspěvku obsahuje WPressBlog spoustu nápadů, které můžete použít k urychlení vašeho webu WordPress.


Rychlost je jedním z nejdůležitějších faktorů pořadí. Každý chce zkrátit dobu načítání webových stránek a zlepšit provoz, spokojenost uživatelů, snížit míru okamžitého opuštění a nakonec zisk.

Pokud jste web nechali nezaškrtnutý, bude kvůli větší akumulaci dat složitější a méně efektivní. Je to normální pro všechny weby WordPress, ale nemělo by to být.

Způsoby, jak urychlit váš web WordPress

Chcete-li se tohoto problému zbavit, projděte těchto 15 klíčových způsobů a zpřístupněte svůj web uživatelům neustále.

15 účinných způsobů, jak zrychlit váš web WordPress

1. Použijte nejlepší poskytovatele hostingu

Doba načítání stránky závisí na skutečnosti, jaký typ hostingu používáte k hostování svých webových stránek. Existují hlavně 3 typy hostingu, jako je sdílený, VPS a dedikovaný hosting.

 • v Sdílený hosting, váš web sdílí zdroje všech webů hostovaných na stejném serveru. V tomto případě může váš web způsobit zpomalení kvůli přetížení.
 • v Soukromá virtuální síť (VPS) hosting, všechny zdroje jsou rovnoměrně distribuovány na všechny weby na stejném serveru. Není tedy možné překročit dobu načítání.
 • Zatímco v Vyhrazený hosting, neexistují žádné zdroje ke sdílení. Měli byste jen jeden server určený pro vás. Prostředky vyhrazené hostování poskytuje maximální rychlost na váš web.

Technologie použitá na serveru také ovlivňuje rychlost webových stránek. Například verze PHP, HTML a dalších webových technologií, pevné disky SSD a paměť jsou některé z faktorů, jak rychle může obsloužit vaše webové soubory..

Druhou věcí je umístění serveru. Čím blíže je umístění serveru návštěvníkům, tím rychlejší bude načítání stránky.

Důrazně doporučujeme používat hosting SiteGround, pokud chcete, aby byl váš web super rychlý. (Používáme také SiteGround pro naše webové stránky). to je oficiálně doporučený hosting prostřednictvím WordPress.

2. WordPress komponenty

Software, který napájí vaše webové stránky, je také důležitým faktorem pro ovlivňování rychlosti webových stránek. WordPress nabízí spoustu způsobů, jak vytvářet webové stránky přirozeně rychleji než jiné CMS.

Výkon stránek WordPress je stejně jako tradiční weby, které byly postaveny na čistě HTML, a proto nevyžadují žádné zpracování.

Stejně tak WordPress nabízí dynamické webové stránky, které jsou načteny z databáze MySQL. Poté vygeneruje kód HTML a doručí jej do prohlížeče k okamžitému zpracování.

Můžete také použít spoustu dalších doplňků a pluginů WordPress. Nadměrné používání pluginů však může způsobit zpomalení vašeho webu, protože vyžaduje načtení více kódů.

3. Udržujte svou webovou technologii aktuální

Udržování aktuální technologie je také jedním z skvělých způsobů, jak urychlit váš web. To je důvod pro vývoj mnoha nejnovějších verzí HTML a PHP. Proto potřebujete kvalitní webhosting. Ale ani po výběru kvalitního webhostingu to neznamená, že jste osvobozeni od kontroly.

Před aktualizací se ujistěte o verzi a konfiguraci PHP, kterou používáte. Například některé starší verze WordPress nejsou kompatibilní s nejnovější verzí PHP.

4. Použijte správné téma

Ujistěte se, že téma. Měl by mít méně nebo žádné zbytečné funkce. Je to proto, že některá témata nabízejí tolik funkcí, které vyžadují další skripty. To může způsobit, že zpomalíte svůj web z naprosté váhy.

Proto byste se měli pokusit najít téma podle svých potřeb a nic víc. K přidání funkcí můžete použít lehký motiv a pluginy WordPress.

5. Pravidelná údržba databáze

Stejně jako WordPress je i základní databáze časem zabřednuta kvůli dočasné akumulaci místa na disku a nevyužitým datům odinstalovaných pluginů a více viníků.

Aby byla vaše databáze štíhlá a použitelná, je nutné provádět pravidelnou údržbu databáze. WordPress nabízí mnoho nástrojů (jako Pokročilý čistič databáze, WP-Optimize, a WP-DBManager), které vám mohou pomoci udělat totéž.

Tyto nástroje umožňují snadno provádět proces údržby databáze a navíc můžete snížit následné revize.

Tímto způsobem můžete snadno zrychlit svůj web WordPress.

6. Nastavte monitorování

Nemůžete ignorovat skutečnost, že můžete spravovat pouze to, co můžete měřit. Jinými slovy, můžete věci opravit správně, pokud víte, kde je problém.

pingdom

Můžete se zaregistrovat pro mnoho online nástrojů (např Pingdom), aby automaticky sledoval váš web z hlediska rychlosti, požadavků na vykreslování a dalších optimalizací pro zvýšení rychlosti webu.

7. Omezte požadavky serveru

Kdykoli prohlížeč uživatele požádá o jakýkoli zdroj, dojde k požadavku na server. Může být ve formě souborů jako CSS, Script nebo obrázek. Doba načítání webových stránek závisí na tom, jak dlouho váš server trvá, než bude reagovat na prohlížeč uživatele.

Čím méně budou požadavky z prohlížeče; rychlejší bude doba načítání. Zde uvádíme některé klíčové způsoby, jak snížit požadavky na server.

 • Snižte počet příspěvků na webové stránce.
 • Delší příspěvky můžete rozdělit na stránky.
 • Rozdělte komentáře na několik stránek.
 • Snižte počet stránek a dalších prvků.
 • Je třeba odinstalovat zbytečné a pomalejší pluginy.
 • Deaktivujte další doplňky.
 • Omezte externí zdroje, jako jsou písma, a další skripty nebo pluginy.

Můžete použít Pingdom a GTmetrix nástroje, které si uvědomují nejrůznější požadavky na server a potřebný čas na načtení. Poté můžete snadno podniknout efektivní kroky ke snížení nebo vyloučení těchto požadavků, aby váš web byl rychlejší.

8. Zmenšete velikost obrázku

Obrázky vyžadovaly více místa než text nebo CSS. Načtení obrázků tedy trvá velmi dlouho. Pro majitele webu WordPress je mnohem důležitější zmenšit velikost obrázku. Ujistěte se, že zmenšení velikosti obrázku nemá vliv na kvalitu obrazu. Jinými slovy, obrázky by měly být komprimovány.

WordPress nabízí pluginy pro optimalizaci obrázků jako WP Smush, EWWW Optimalizace obrazu komprimovat jakýkoli obrázek, který chcete nahrát na svůj web.

9. Nepřestavujte videa

Přestože WordPress je schopen hostit multimediální prvky, jako jsou videa, audio, atd., Přesto byste se tomu měli vyhnout.

Existují dva důvody pro tuto odpověď:

 • Vyžaduje to větší šířku pásma.
 • Díky tomu je váš web podstatně větší a těžší vytvořit zálohu.

Doporučuje se pouze zkopírovat a vložit video odkazy do editoru WordPress. Udělá mnohem lepší práci, než kdy mohl váš vlastní server.

10. Povolte ukládání do mezipaměti

Ukládání do mezipaměti je jedním z nejlepších způsobů, jak zlepšit výkon webových stránek z hlediska rychlosti. WordPress nabízí spoustu pluginů pro povolení ukládání do mezipaměti, ale doporučil jsem použít WP Rocket, protože je to nejlepší plugin pro ukládání do mezipaměti.

Ukládání do mezipaměti prohlížečů umožňuje prohlížečům uživatelů zobrazovat webovou stránku bez načítání, a proto zrychluje načítání webu. Pokud jste vývojář webu, můžete implementovat ukládání do mezipaměti pomocí .htaccess.

Pro ukládání do mezipaměti serveru můžete požádat hostitele o totéž. WordPress nabízí vlastní řešení ukládání do mezipaměti pro pohodlí uživatelů.

Přečtěte si také: Nejlepší mezipaměti pluginy pro urychlení WordPress webu

11. Používejte síť pro doručování obsahu (CDN)

Jak jsme diskutovali výše, umístění serveru je nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje rychlost webu. Pokud je server umístěn na nejdelší vzdálenost, bude odezva pomalejší. Načtení stránek tedy bude trvat příliš dlouho.

Síť pro doručování obsahu okamžitě hostí vaše statické soubory na mnoha serverech distribuovaných globálně. Server tak může uživateli snadno poskytnout nejrychlejší odpověď.

Existuje také mnoho možností hostování pouze části webu na CDN. Například Jetpack Plugin obsahuje Photon (CDN pro obrázky).

12. Zřetězení souborů

Zřetězení je způsob, jak redukovat soubory tím, že kombinuje je do méně a větších souborů. Je to také jeden z klíčových kroků, protože stažení jednoho většího souboru vyžaduje méně času než stahování několika malých.

Pro vývojáře webu existuje nástroj s názvem Gulp. Běžným nástrojem pro zřetězení je Autoptimize. Tento plugin kombinuje všechny soubory, jako jsou soubory HTML, CSS a JS, do jednoho velkého souboru. Instalace tohoto pluginu by byla do značné míry přínosná.

13. Minifikace souboru

Weboví vývojáři obvykle používají komentáře a formátování, aby usnadnili čtení a porozumění kódu. Nevýhodou tohoto způsobu je zvětšení velikosti souboru. Prohlížeče a servery bohužel vykonávají celý kód bezchybně.

Chcete-li se těchto problémů zbavit, nabízí WordPress několik pluginů, jako je WP Rocket, Autoptimize, Gulp (doporučeno pro vývojáře), mezipaměť W3 Total a další.

14. Povolení komprese Gzip

Komprese způsobí zmenšení webových souborů a zkrácení doby načítání. Ve skutečnosti WordPress není nic jiného než cloud souborů.

Webové stránky WordPress tedy po kompresi souborů fungují rychleji. WordPress nabízí snadno implementovatelné pluginy pro přidání minifikačního kódu do souborů .htaccess v kořenovém adresáři.

15. Zakázat Hotlinking

Používání obrázků k vašemu webovému obsahu bez hostování na vašich vlastních stránkách se nazývá Hotlinking. Namísto nahrávání obrázků na server umístíte externí odkaz na web, ze kterého se má obrázek načíst.

To způsobí problémy, když váš obsah začne získávat přenosy. V tomto případě musí váš server pracovat na doručování obrázků z jednoho webu na druhý. Chcete-li se vyhnout hotlinkingu, můžete tento jednoduchý kód přidat do souboru .htaccess.

PřepsatEngine on
RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ $
RewriteCond% {HTTP_REFERER}! ^ Http: // (www \.) Example.com/.*$ [NC]
RewriteRule \. (Gif | jpg | jpeg | bmp | zip | rar | mp3 | flv | swf | xml | php | png | css | pdf) $ – [F]

Závěr

To vše jsou skvělé kroky k urychlení vašeho webu WordPress. Tím, že budete postupovat podle těchto kroků, budete mít opravdu skvělé zkušenosti s WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me