Kuidas seisakuid ja kiirust teie veebisait mõjutab? [Infograafik]

Uurime koos, kuidas seisakuid ja aeglast lehe laadimisaega auk taskus põletab ning kuidas saate tagada oma saidi kiire.


Seisaku- ja kiirusinfot tutvustav tutvustus

Pole enam saladus, et aeglasem veebisait on teie veebisaidile kahjulik. Kui teie veebisaiti ei laadita piisavalt kiiresti, kaotate kliendid ja tõenäoliselt teenite üsna vähe tulu.

Päris küsimus on, mis on hea laadimisaeg?

Noh, sellest saate aimu, kui teate seda 53% mobiilikasutajate lahkub veebisaidilt, kui laadimiseks kulub rohkem kui kolm sekundit. Nii et veebisaiti, mille laadimiseks kulub rohkem kui 4 sekundit, peetakse kõige aeglasemaks, samas kui keskmine vastuvõetav laadimisaeg on kaks kuni kolm sekundit.

Mis veebisaidi seisakuid teile maksma võiks minna

Enne seisaku tagajärgede uurimist vaatame kõigepealt, mis seisakuid tegelikult on. See on siis, kui veebisait pole võrgus või kui see ei võimalda kasutajatel teha seda, mida nad ise tegid.

Seisaku tõttu kaotavad ettevõtted kergesti keskmiselt 7900 dollarit iga minuti eest, kui veebisait on maas. Ühe aasta jooksul võib see väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks kokku ulatuda 1 000 000 dollarit. Teisisõnu: iga veebisaidi minuti kaotanud minut kaotaks ettevõte 66,240 dollarit.

Seisaku kahjulikku mõju saate hinnata järgmiste näidete abil:

 • Facebooki ühepäevane seisak tooks kaasa tulude vähenemise 11,7 miljonit dollarit.
 • Twitter võib kaotada tulu kuni 20 000 dollarit ühepäevase katkestuse jaoks.
 • Kui eBay langeb ööpäevaringselt, võib see hämmastava tulu saamata jätta 28 miljonit dollarit.
 • 40-minutiline seisakuperiood Amazonase jaoks võrdub tulude vähenemisega 20 000 dollarit.

Mis võib seisakuid põhjustada?

Seisakuid võib seostada mitmete põhjustega. Näiteks häkkerite rünnak võib põhjustada kaaperdatud lehti, mida ei õnnestu nelja sekundi jooksul laadida. Muud sarnased tegurid hõlmavad süsteemivigu, seadmevigu ja DDoS-rünnakuid ning inimvigu, mis võivad põhjustada HTTP-tõrkeid, surnud lehti ja aeglast laadimisaega.

Varem on paljudel parimatel veebisaitidel olnud seisakuid ka erinevate tegurite, näiteks inimlike vigade või häkkerirünnakute tõttu. Kuulsad nimed, nagu Samsung, Ikea ja Flipkart, on kõik minevikus langenud seisakute ohvriks.

Kuidas seisakuid ja kiirust teie veebisaidi infograafik mõjutab

Seisaku tagajärjed

Seisakuid võib põhjustada mitmeid probleeme. Need sisaldavad:

1. Veebisaidi liikluse ja tulude kaotus

On üldteada, et ükski kasutaja ei soovi aeglast veebisaiti kasutada. Perspektiivi vaatamiseks vaadake kõiki neid arvandmeid. Kui teie veebisait teeb 100 000 dollarit ühe päeva jooksul, siis ühe sekundi parandamine võib tuua päevas juurde täiendavalt 7000 dollarit. Rongiliin vähendas latentsusaega nende lehtri kohal vaid 0,3 sekundi võrra. Selle tulemusel kulutasid kliendid lisaks 11,5 miljonit dollarit aasta pärast.

Samuti näevad veebimüüjad aeglase laadimisaja tõttu kokku 18 miljardit dollarit aastas hüljatud ostukorvide näol. Hiljuti viis Amazon läbi testi, mis näitas, et e-kaubanduse hiiglane kaotab kuni 1,6 miljardit dollarit igal aastal, kui nende kiirus aeglustus vaid ühe sekundi võrra.

Lisaks tuludele mõjutab see oluliselt ka teie veebisaidi liiklust. Lisaks 0,5 sekundit iga otsingulehe genereerimiseks võib põhjustada liikluse langust kuni 20%. Samal ajal võib 0,4-sekundiline viivitus vähendada liiklust 0,44%. Google’i uuringu kohaselt suurenes lehe laadimisaeg 5 sekundini ka põrkeprotsent 90%.

2. Kliendirahulolu kaotus

Vaid ühe sekundi pikkune viivitus võib vähendada klientide rahulolu kuni 16%. Teisisõnu, paljud kliendid vaevalt tahaksid tulla tagasi lehele, mis laadib aeglaselt.

Samamoodi, 75% kasutajatest ei tule veebilehele tagasi, kui seda ei laadita nelja sekundi jooksul. Samuti loobub 39% inimestest veebisaidilt, kui piltide laadimine võtab liiga kaua aega. Pidage meeles, et üks sekund võib olla määravaks punktiks halva suhtluse ja eduka tehingu vahel.

3. Halb reklaam

Seisaku kahjulik mõju ei lõppe ainult klientide kaotusega. Tegelikult, 44% klientidest räägivad teistele nende lähedastele halbadest kogemustest, mis neil võrgus olid. Lõppkokkuvõttes vähendab see potentsiaalsete uute klientide arvu, isegi kui see on väikese protsendi võrra.

4. Madalseis otsingumootori tulemustes

Indekside ja kliendi käitumise eest vastutavad seisaku korral otsingumootori tulemuste paremusjärjestuse langetamise eest. Kui veebisaiti ei laadita viie sekundiga, navigeerivad kasutajad minema. Selline kasutajate passiivsus on tõend selle kohta, et ettevõte ei väärtusta nende kliente piisavalt. Selle tagajärjel karistab Google’i algoritm selliseid saite ja viib nad madalamale positsioonile.

Vahepeal veedab veebisaidide indekseerimise eest vastutav tarkvara Google’i indeksoija igal saidil vaid piiratud aja. Niisiis, kui kogu teie veebisait reageerib aeglaselt, indekseerib bot ainult mõned arv lehti. Seega mõjutab see teie veebisaidi tõenäosust halvasti.

5. Seisakuga tegelemine

Muidugi pole kõik lootused kadunud. On olemas abinõusid, mida saate võtta isegi enne oma veebisaidi kokkujooksmist, näiteks DNS-i varuserveri ostmine, Google Webmaster Tools’i kasutamine ja andmebaasi varukoopia tegemine jne..

Samamoodi on asju, mida saate teha oma veebisaidi krahhide korral. Näiteks peate kinnitama, et teie veebisait on alla käinud. Seejärel peaksite võtma ühendust oma hostiettevõttega ja teavitama kasutajaid.

Laadimisaja kontrollimiseks võite kasutada tööriistu. Saadaval on arvukalt tasuta tarkvara, mis mitte ainult ei mõõda teie lehe laadimisaega, vaid pakub ka olulist teavet ja tuvastab varjatud tegurid, mis võivad teie saidi toimimist takistada. Selliste tööriistade hulka kuuluvad:

Web.dev

See tööriist võimaldab teil testida oma veebisaidi toimivust. Samuti saate näpunäiteid kasutajakogemuse parandamiseks. Lisaks saate oma edusammude jälgimiseks sisse logida.

GTmetrix

See tööriist mitte ainult ei anna teile üksikasjalikku teavet teie veebisaidi laadimise kohta, vaid pakub ka soovitusi selle optimeerimiseks..

Pingdom

Lõpuks võimaldab Pingdom teil jälgida oma veebisaidi toimivust, tööaega ja interaktsioone, et aidata teil lõppkasutaja kogemusi parandada.

Kiiruse parandamine

Ainult kiiruse katsetamine ei tee teile head. Samuti peate võtma meetmeid kiiruse parandamiseks. Need sisaldavad:

 • Usaldusväärse ja kvaliteetse majutusteenuse pakkuja valimine.
 • Sisu, sealhulgas piltide, optimeerimine.
 • Veenduge, et kõik teie serverid oleksid hea tervise juures.
 • Vähendage küpsiste suurust ja kasutage küpsisteta domeene.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map