Cloudflare on tänapäeval tööstuses populaarne nimi. Uurime lähemalt, millest see jutt on.


Kuidas saada programmeerijaks

Kui mõtlete oma veebisaidi turvalisuse ja hostimise suhtes tõsiselt, on oluline teada, mis on Cloudflare. See on üks populaarseimaid turvalahendusi pakkuvaid ettevõtteid. Selles artiklis saame sellest rohkem teada.

Mis on Cloudflare?

Cloudflare on sisu edastamise võrk, mida sageli kirjutatakse CDN-na. Tutvume kõigepealt CDN-idega. Need on sisu edastamise eest vastutavad võrgud.

Pole vale väita, et Internet ei tööta ilma korraliku CDN-iga. Tegelikult kasutate CDN-i iga päev veebi juurde pääsemiseks, oma ajaveebi avamiseks jne, isegi seda mõistmata.

CDN-id tagavad juurdepääsu veebis leiduvatele andmetele. See hõlmab kõike alates kirjalikust sisust, näiteks uudisteartiklid ja ülevaated ning lõpetades YouTube’i videote ja muude selliste platvormidega. Tegelikult hõlmab iga sirvimine, sealhulgas sotsiaalmeediaplatvormid, CDN-de kasutamist.

Vajadus CDN-ide järele on üsna ilmne. Tänapäeva põlvkond on kärsitu ja tal pole aega oodata veebisaidi laadimist. Enamik kasutajaid lahkub saidilt, kui laadimine võtab rohkem kui 3 sekundit.

See viivitus on tingitud mõnest asjast, peamiselt füüsilisest kaugusest teie ja sisu vahel, millele proovite juurde pääseda. CDN-id ületavad selle lünga, et tagada sisule kiire juurdepääs, olenemata selle hostist.

Kuidas sisu edastamise võrk töötab??

CDN-i ülesanne on täita lõhe teie ja serveri vahel, kuid kuidas see töötab? Mõiste on üsna lihtne. See töötab vahemälutehnoloogia abil.

CDN-id kopeerivad veebisaite ja salvestavad need koopiad erinevatesse rahvusvahelistesse asukohtadesse, et kasutajad jõuaksid sellele probleemideta.

Sisu sirvimiseks ei pea te põhiserverile juurde pääsema. Võite jõuda lähimasse serverisse, vähendades sellega ühenduse loomiseks kuluvat aega. Selle tulemusel laadib veebisait kiiremini ja jõudlus on tagatud.

Puhverdamine on populaarne tehnika. Peaaegu kõik brauserid hoiavad sirvitud veebisaitide vahemälu. Järgmisel korral saidi külastamisel valib brauser teie arvutisse salvestatud puhverdatud faili, vähendades sellega lehe laadimiseks kuluvat aega. Tänu kohalikele serveritele töötavad CDN-id sarnaselt.

Huvitavad asjad, mida peate Cloudflare’i kohta teadma

Cloudflare on suur ettevõte, kuid paljud inimesed ei tea, kuidas see töötab või mis see on. Alustati 2010. aastal palju räägitud TechCrunchi konverentsil. See San Francisco ettevõte on vastupidine puhverserveri pakkuja ja CDN, millel on platvormi all üle 60 000 saidi.

Siin on mõned selle kõige huvitavamad teenused:

1. Levitatud teenuse keelamise (DDoS) kaitse: DDoS on teenuse keelamise rünnak, mis kasutab sihtmärgiks löömiseks mitut nakatunud süsteemi. Rünnaku tulemuseks on DOS-rünnak ja see loob süsteemi alla. Enamik hostingu pakkujaid ei võimalda selliste rünnakute eest head kaitset. Selle tulemuseks võib olla teie ajaveebi langus. Cloudflare kaitseb süsteemi selliste rünnakute ärahoidmiseks, kasutades turvaelementide segu, sealhulgas captchas.

2. Domeeninime teenus (DNS): Cloudflare haldab mis tahes ringhäälinguvõrgus asuvate kasutajate DNS-i taotlusi. Ettevõte pakub seal parimaid reageerimisaegu ja on sel põhjusel väga nõudlik.

3. Sisu edastamine: Cloudflare loob sisu vahemällu salvestatud versioone ja levitab seda suurel hulgal rahvusvahelistes serverites. Kasutajad pääsevad juurde serverile, mis pakub kiireimat reageerimisaega, st .: on lähim, et tagada väiksem protsessori kasutamine, parem kiirus ja väiksemad ribalaiuse nõuded.

Cloudflare on tänapäeval populaarne nimi ja seda kasutavad paljud ettevõtted, sealhulgas Medium, Yelp, DigitalOcean ja Stack Overflow.

Kuidas see töötab?

kuidas see töötab

Cloudflare töötab vastupidise puhverserverina ja on teadaolevalt üsna usaldusväärne. Paberil võib see tunduda väga keeruline, kuid seda on üsna lihtne kasutada.

Registreeruge teenuse saamiseks ja teie veebisaidi koopia salvestatakse Cloudflare’i serveritesse, mida nimetatakse ka andmekeskusteks. Järgmisena linkige DNS ja teie sait on kasutajatele hõlpsasti juurdepääsetav. Serverid parandavad edastamist, salvestades sisu oma andmekeskustesse. Need serverid on usaldusväärsed ja saavad hakkama ka tiheda liiklusega.

Te ei pea muretsema selle pärast, et peate oma saiti iga kord käsitsi vahemällu vahemällu salvestama. Süsteem töötab automaatselt; DNS-serverite esmakordse ühenduse loomine võib siiski võtta umbes 24 tundi.

Teine Cloudflare’i suurepärane omadus on saidi turvalisus. See võib blokeerida ohte, mis põhinevad paljudel teguritel, nagu mustad nimekirjad, maine ja HTTP päised. Lisaks sellele suudab Cloudflare ära hoida rämpsposti, peatada DDoS-i rünnakud ja kaitsta võtmeporte häkkerite eest.

Mida peab pakkuma veel üks pilvituled

Cloudflare pakub ka pildi optimeerimist. Selle arenenud tehnoloogia abil saab faili mahtu vähendada umbes 35% ilma kvaliteeti mõjutamata. Lisaks tagab see ka piltide optimeerimise mobiilile, parandades seeläbi üldist jõudlust ja laadimisaega.

See on väga oluline, kuna pildid võivad laadimisaegu mõjutada väga negatiivselt.

Kasutajasõbralik platvorm on tuntud ka rohkemate kickassi funktsioonide, näiteks IPv6, SPDY, HTTP / 2, pühendatud SSL-sertifikaatide, liikluseeskirjade jms jaoks. Võite valida paljude plaanide hulgast endale sobivaima..

Pilvetuled: Viimane sõna

Nüüd, kui teate, mis on Cloudflare, on lihtne aru saada, kuidas see teid aidata saab. CDN-sid on seal mitmeid, kuid tänu hämmastavatele omadustele on Cloudflare kõrge. See kaitseb saite, on hõlpsasti kasutatav ja parandab ka kiirust.

Ehkki arenguruumi on veel, võib siiski olla mõistlik proovida tasuta paketti, et teada saada, milles see seisneb. Tasulisse programmi värskendamine on samuti väga lihtne.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me